on 2016. július 26. kedd, 13:12.

Nyomtatás

Újra Gombán túráztunk!

on 2016. július 24. vasárnap, 08:56.

Július 23-án immáron 3. alkalommal került megrendezésre a Fáy Túra Gombán. A reformkor nagy alakja Fáy András gyermekkorában sok évet töltött itt, a Tápió-vidék egyik legszebb településén. „A nemzet mindenese”, amúgy író és politikus emlékére és tiszteletére minden évben több távon kínálunk sportolási lehetőséget.

Az előző évhez hasonlóan idén ismét 4 táv közül választhattak a túrázók. (3,3km – 9,5km – 16,6km – 30km). A gombai Civilház adott otthont a túra központjának, ahol reggel 7 -10 óráig volt lehetőség regisztrálni és útnak indulni. Az időjárás komoly kihívás elé állította a kirándulókat, hiszen a kezdeti napsütés magas páratartalommal társult, majd délután a 30km-es indulókat felhőszakadás várta.

A legnépszerűbb táv idén is a 16,6km volt, ahol több, mint 100 résztvevőt regisztrálhattunk. A nap során 235 túrázó ért sikeresen célba és vehette át a jól megérdemelt kitűzőjét, emléklapját.

Nyomtatás

Fáy Túra Gombán július 23-án!

on 2016. július 16. szombat, 09:04.

Nyomtatás

Tápiómenti Maraton: Ahogy a Drone látta!

Nyomtatás

A II. Tápió-vidéki Sportnap a Tápió+ Magazinban!

on 2016. máj. 16. hétfő, 04:24.

Nyomtatás

A 10.Sülysápi Futónapról röviden...

on 2016. máj. 11. szerda, 04:44.

Május 7-én sok évi esőverseny után végre kegyeibe fogadta a Sülysápi Futónap szervezőit és résztvevőit az időjárás, ahol a különböző futamokban népes mezőny gyűlt össze és küzdött meg a végső helyezésekért.

Horinka László Sülysáp polgármesterének megnyitó beszédét követően 9:45-kor az óvodások 300m-es futamával megkezdődött a jubileumi 10. Sülysápi Futónap. A délelőtti program a gyermekek futamával zajlott, ahol a Gyermek I. kategóriában igen népes , közel 100 fős mezőny gyűlt össze, majd a szintén nagy létszámot felvonultató Gyermek II. és serdülő futam következett. Az előbbi futamot a tápiószecsői Poór Petra és a szentendrei Moró Márton nyerte, míg az utóbbi kategóriában a szentendrei Zsámár Anna és a jászberényi Vincze Szabolcs bizonyult a lgjobbnak. A felnőttel 3,7km-es távjának abszolút győztese a tápiósági Bató Erik lett, míg a högyek hasonló távját Nagy Mónika nyerte. A nap legnagyobb kihívását a 10,7km-es és a félmaratoni táv jelentette, melynek résztvevői egyszerre indultak. A két körös 10,7km-t a Szenior II. kategóriájú Földvári Zoltán nyerte, míg a női versenyen a tápiószecsői Juhász Orsolya győzött. A félmaraton versenyében a TTA versenyein többször élen végző budapesti Hodovánszki Csaba magabiztos győzelmet aratott, míg a hölgyek hasonló távját Barad Nikoletta teljesítette a leggyorsabban. A futónap befejező programjában a gyermekváltók és a családi futás kapott helyet, majd 15 órától megkezdődött a közel 1 órán át tartó eredményhirdetés.

A dobogósok listája itt megtekinthető.  Részletes eredménylista hamarosan felkerül weboldalunkra.